Felvételi: elkezdhettek egyszerre két szakot az egyetemen, főiskolán?
2020-ban szeretnétek jelentkezni a felsőoktatásba, és két szakot is kinéztetek magatoknak? Mutatjuk, hogyan tanulhattok párhuzamosan képzésben.
2020-ban szeretnétek jelentkezni a felsőoktatásba, és két szakot is kinéztetek magatoknak? Mutatjuk, hogyan tanulhattok párhuzamosan képzésben.
Mikor indul a keresztféléves felvételi, és meddig lehet majd beadni a jelentkezést?
Milyen MA- és MSc-szakokon szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas helyet a 2019-es felvételin? Itt van a lista.
Milyen alapszakokon szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas helyet? Mutatjuk a 2019-es listát azoknak az elsőéveseknek a számával, akik államilag támogatott formában kezdhetik meg tanulmányaikat.
A 2019-es felvételin is fontos szabály, hogy az alap- és osztatlan képzésekre 280 pont alatt nem lehet bekerülni. De mit tehettek, ha nem lesz ennyi pontotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán kezdeni?
Izgalmas hetek jönnek: két hét múlva kihirdetik a felvételi ponthatárait, majd megkezdődik a pótfelvételi. Íme, a legfontosabb dátumok.
Ezeket érdemes még egyszer ellenőrizni, mielőtt végleg befejezitek a felvételi jelentkezést, dokumentumpótlást vagy a sorrendmódosítást. Mivel nem minden hiányzó dokumentumról kaptok hiánypótlási felszólítást, ne hagyjátok ki az utolsó nagy ellenőrzést.
Hamarosan véget érnek a középszintű szóbeli vizsgák is. Ha már nagyban számolgatjátok a pontjaitokat, akkor most adunk egy kis segítséget a kalkuláláshoz.
Hogyan kalkulálhatnak pontjaikkal azok a felvételizők, akik valamelyik felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek?
Ahogy arról korábban beszámoltunk, az Oktatási Hivatal két nappal, július 12-ig meghosszabbította az egyetemi-főiskolai felvételi dokumentumfeltöltési és sorrendmódosítási határidejét.
Hányan jelentkeztek a szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre? Itt vannak a friss adatok.
Összegyűjtöttük a legfontosabb szabályokat: mi történik abban az esetben, ha nem jelentek meg az írásbeli érettségin? Mikor és hogyan pótolhatjátok a vizsgát? Itt vannak a válaszok.
Idén mint 112 ezren adták be jelentkezésüket valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De hogy alakult a felvételizők száma az elmúlt tizenkilenc évben? Itt megnézhetitek a pontos számokat.
A tavalyinál is többen, összesen 24 764-en jelentkeztek az Eötvös Loránd Tudományegyetem képzéseire, 13 459-en első helyen jelölték meg az intézmény képzéseit – közölte az egyetem.
Nyilvánosságra hozták a 2019-es felvételi jelentkezési statisztikáit, mutatjuk a legérdekesebb adatokat.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, mérnökinformatikus – ez a 2019-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 112 034-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
Meddig lehet változtatni a 2019-es felsőoktatási felvételin megjelölt szakok sorrendjén? Hányszor lehet módosítani?
Fontos dátumok, feladatok, szabályok és a legnagyobb buktatók. Összegyűjtöttünk mindent, amit az idei felvételiről tudni kell.
Milyen szakokon húztak előzetes ponthatárokat a 2019-es felvételin? Mutatjuk azoknak az alap- és osztatlan képzéseknek a listáját, amelyeken csak azok szerezhetnek állami ösztöndíjas helyet, akik elérik a decemberben közzétett ponthatárt.
Érdemes-e folyamatosan ellenőrizni az E-felvételi rendszerében a feltöltött dokumentumok feldolgozottsági státuszát?